Одна чернівецька корупційна історія

0

Одна чернівецька корупційна історія
Одна чернівецька корупційна історія

Хтось із розумних сказав, що диявол криється в деталях. В наших корупційних реаліях, я б сказала – в конкурсах і тендерах. От самі подумайте: ніби незначна сума – дві з половиною тисячі гривень. Але все те, що за нею, потягнуло обіцянку заступника голови Чернівецької обласної ради Валентина Маніліча подати у відставку. Й до того додамо рішення суду про корупційне діяння та штраф у 340 гривень і мій прискіпливий інтерес. Тож, все по порядку.

Фото «Молодий буковинець»

Почнемо з того, що було собі ДП «Чернівецький геоінфоцентр». І керувала ним Олена Маніліч.

Головою конкурсної комісії Чернівецької обласної ради з відбору суб’єктів оціночної діяльності та розробників документації із землеустрою в березні 2011 році призначено заступника голови облради Валентина Маніліча. Олена ж – його дочка.

І от у 2013 році під головуванням Валентина Маніліча комісія прийняла чотири рішення на користь, звичайно, фірми дочки. Згідно ж із законом «Про засади запобігання і протидії корупції», виявивши в конверті конкурсної пропозиції прізвище своєї доньки, Валентин Маніліч мав одразу ж письмово повідомити голову Чернівецької обласної ради про виникнення конфлікту інтересів . Однак ні. Повідомлень подібного штибу в обласній раді не зареєстровано.

Про те, що голова конкурсної комісії роздає бюджетні замовлення своїй доньці, знали, думається, багато хто.

Та ніяких дій, службового розслідування тощо керівництво обласної ради в особі голови Михайла Гайничеру не вчиняло.

Тільки у червні 2014 року оперуповноважений відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБ України в Чернівецькій області капітан Бадай складає відповідний адміністративний протокол про корупційне правопорушення.

Але й ця подія не змушує керівництво Чернівецької обласної ради задуматись. Вже 5 грудня 2014 року Шевченківський районний суд виносить постанову «визнати винним (Валентина Маніліча, – НВ) у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-7 ч. 1 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» і піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень в дохід Держави.

З повним текстом постанови Шевченківського районного суду можна ознайомитись за цимпосиланням.

Та ні це рішення суду, ні підняття цього питання групою депутатів на пленарному засіданні сесії Чернівецької обласної ради 18 грудня 2014 року не дали результату. Лишень 33 депутати (загальний склад ради 104) проголосували за відставку Валентина Маніліча.

Тоді заступник Чернівецької обласної ради сказав, що «на території області діє угруповання, мета якого – дестабілізація суспільно-політичної ситуації в Чернівецькій області, дискредитація місцевого самоврядування і звільнення».

Народний депутат з Чернівецької області Максим Бурбак навіть написав відповідне звернення до правоохоронців, аби ті перевірили заяву посадовця.

26 грудня 2014 року обласну раду пікетували, аби таки звільнили Валентина Маніліча. Але й те не подіяло.

Тим часом в апеляційному суді слухалась скарга посадовця на рішення суду про визнання його винним у корупційному правопорушенні. Вже 12 січня Валентин Маніліч заявив, що якщо апеляцію програє, то напише заяву на звільнення.

15 січня апеляційний суд Чернівецької області відмовив Валентину Манілічу в позові.

Аудіо-запис рішення.


Після оголошення рішення суду Валентин Маніліч вкотре, але вже тричі пообіцяв журналістам, що заяву напише. Сам. І не буде чекати, поки на черговому пленарному засіданні сесії (а вона запланована на 23 січня 2015 року) знову постане питання про відставку посадовця.

Ну і ніби добре. Є остаточне рішення суду, яке оскарженню не підлягає (хіба в Європейському суді з прав людини, куди Валентин Маніліч обіцяє позиватись). Є штраф. Буде, мабуть, заява на звільнення. Але…

В суді Олена Маніліч заявила, «що з 2008 року вона обіймає посаду директора ДП «Чернівецький Геоінфоцентр», яке неодноразово брало участь у тендерах, оголошуваних Чернівецькою обласною радою».

Тобто, якщо зважити що з 2011 року Валентин Маніліч очолює конкурсну комісію по відбору оцінювачів, виникає багато запитань щодо того, чи законними були рішення комісії, починаючи з цього періоду. І чи варто зупинятись на кількох епізодах, а не перевірити всю діяльність Валентина Маніліча на посаді заступника голови Чернівецької обласної ради? Створити депутатську комісію тощо?

Окрім того, до 2010 року, Валентин Маніліч працював начальником Головного управління Держкомзему в Чернівецькій області, начальником обласного бюро технічної інвентаризації. Його дочка ж в 2008 році стає директором держпідприємства «Чернівецький Геоінфоцентр» (до того часу підприємство очолює той таки Валентин Маніліч).

Вид діяльності «Геоінфоцентру» – це діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах (основний). Ще й до того, і у дружини Валентина Маніліча Інни є дві фірми з таким же видами діяльності «Геоцентр» та «СОКУП».

Але й це ще не все. В 2010 році було порушено кримінальну справу за матеріалами ревізії Головного управління держкомзему, коли там головував Валентин Маніліч. Тоді фінінспекція краю нарахувала порушень на 263 тисячі гривень.

Отож, і прокуратурі, представник якої в суді заявив, що вирішення проблеми корупції в регіоні – це завдання для правоохоронної системи, і УСБУ в області, яка прозріла в 2014 році, треба копати глибше.

Ми вже маємо не тільки адміністративний слід у Маніліча, а й кримінальний. Хто зна, що ще приховано в цій чернівецькій корупційній історії. Яка, нагадаю, почалась з договорів на дві з половиною тисячі гривень.

Надія Вірна

CORRUPT UA


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Ямальские силовики заминают уголовное дело о взяточничестве топ-менеджера «Газпромнефти» Павла Крюкова / 13.11.2018
Ямальские силовики заминают уголовное дело о взяточничестве топ-менеджера «Газпромнефти» Павла Крюкова
Источники сообщают, что отдельные сотрудники правоохранительных органов «простим… Подробнее
Александр Мишарин: «Сашка-фотограф» на службе у «стрелочника» Александра Мамута «уголовника по наследству» / 12.11.2018
Александр Мишарин: «Сашка-фотограф» на службе у «стрелочника» Александра Мамута «уголовника по наследству»
Александр Сергеевич Мишарин, бывший губернатором Свердловской области, обладает … Подробнее
Андрей Назаров насильно совершил с несовершеннолетней половой акт / 12.11.2018
Андрей Назаров насильно совершил с несовершеннолетней половой акт
Рассморим тему прошлого владельца компании «Гранель» Андрея Назарова. Делаем мы … Подробнее
За день до временной администрации Бахматюк вывел с «ВАБ Банка» $ 40 млн, замешан австрийский Meinl Bank AG. Документ / 12.11.2018
За день до временной администрации Бахматюк вывел с «ВАБ Банка» $ 40 млн, замешан австрийский Meinl Bank AG. Документ
Экс-владелец обанкротившегося «ВАБ Банка» Олег Бахматюк вывел с финансового учре… Подробнее
«Я бухала. Звонит губернатор: возглавь департамент». Чиновница Глацких, «не просившая рожать», рассказала о своей карьере / 10.11.2018
«Я бухала. Звонит губернатор: возглавь департамент». Чиновница Глацких, «не просившая рожать», рассказала о своей карьере
Уральская чиновница Ольга Глацких, заявившая, что «государство никому ничего не … Подробнее
Скелеты в шкафу "Акибанка" / 08.11.2018
Скелеты в шкафу "Акибанка"
На прошлой неделе в банке прошла проверка ЦБ. Его сотрудники не заметили, что за… Подробнее
Ольга Глацких: ворюга бюджета, спонсор-депутат и семейный бизнес / 08.11.2018
Ольга Глацких: ворюга бюджета, спонсор-депутат и семейный бизнес
Наш предыдущий материал про наглую циничную Ольгу Глацких вызвал широкий отклик … Подробнее
Петербургские дольщики заподозрили Андрея Биржина в выводе денег за границу / 08.11.2018
Петербургские дольщики заподозрили Андрея Биржина в выводе денег за границу
Дольщики подозревают известного питерского девелопера Андрея Биржина, заморозивш… Подробнее
Силовики взялись за Года Нисанова / 04.11.2018
Силовики взялись за Года Нисанова
Миллиардер заплатил Тельману Исмаилову за молчание Подробнее
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Где больше всего бандитов и коррупционеров?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте