Тютюновий бізнес з кривавим смаком

0

Тютюновий бізнес з кривавим смаком
Тютюновий бізнес з кривавим смаком

Сьогодні учасники російсько-української війни, серед яких і бійці "Об’єднання добровольців", вийшли на протест проти діяльності фірми-тютюнового монополіста "Тедіс Україна", власники якої фінансують терористів та сепаратистів!

Найбільший дистриб’ютор цигарок в Україні ТзОВ "Тедіс Україна", яка донедавна була тернопільською компанією "Мегаполіс Україна", належить до групи компаній "Меркурій", російського олігарха Ігоря Кесаєва, який водночас є одним із власників російського виробника зброї – заводу імені В. О. Дегтярева.

За державним замовленням Міністерства оборони Росії, на цьому заводі виготовляють кулемети, гранатомети, снайперські комплекси, зенітні ракети, протитанкове озброєння, РСЗО "Град" та іншу зброю якою довгих п’ять років вбивають українців.

Мегаполіс почала працювати в Україні з 2010 року. Офіційно ТОВ "Торгова компанія "Мегаполіс-Україна" була заснована у 2011 році шляхом перейменування ТОВ "Поділля-Тютюн". Але насправді контрольована Ігорем Кесаєвом кіпрська компанія MEGAPOLIS HOLDINGS (OVERSEAS) LIMITED увійшла до складу засновників "Вест Табако Груп" ще в грудні 2010 року, а в 2011 поглинула компанії "Дистрибуційна компанія "Деметра" та ТОВ "Ангро".

Швидкими темпами "Мегаполіс", а нині TEDIS Ukraine скупив тютюновий ринок України і нині їх регіональна мережа складається з 35 регіональних структурних підрозділів по всій території України. В 2013 році було прийнято рішення про відкриття роздрібних магазинів, кількість яких на сьогоднішній день – 48 у різних містах України.

Започаткована Януковичем безконкурентна дистрибуція тютюну в Україні є досі поза законом. Ніхто не може в Україні купити цигарки без посередника. Нині компанія "Тедіс Україна", в минулому "Мегаполіс Україна" – монополіст на цигарковому ринку. Весь об’єм сигарет, який виготовляють в Україні, купує компанія Тедіс Україна, через яку проходить до 98% обороту. Далі компанія перепродає тютюнові вироби або суб’єктам оптової торгівлі, або суб’єктам роздрібної торгівлі.

З 1 жовтня 2015 року діяльність і власників Мегаполісу взявся розслідувати і Антимонопольний комітет. Після розслідування активісти почали блокувати роботу компанії. Хвиля блокування складів пройшла в Києві, Львові, Луцьку, Рівному, Ковелі та Тернополі. Керували акцією депутати ВР з Фракції Політичної партії "Народний Фронт", Ігор Лапін, Андрій Левус і Сергій Висоцький. Після протестів Антимонопольний комітет заявив, що у квітні 2015 року склад бенефіціарів Мегаполісу змінився: громадяни Російської Федерації із складу кінцевих бенефіціарів вибули, замість них з’явилися англійці.

24 травня 2016 року компанію "Мегаполіс Україна" перейменували на TEDIS Ukraine. Офіційно в компанії заявили що рішення про ребрендинг було прийнято внаслідок системних структурних змін, які відбувалися в компанії протягом останніх років і додали, що "перейменування не призведе до жодних інших системних змін". Втім, окрім назви, компанія змінила юрадресу: переїхала з Тернополя в Одесу в будівлю, яка належить "Платинум банку", де і прописана фірма "Нова інвестиційна компанія "Альянс".

Офіційно засновниками "Тедіс-Україна" є 6 кіпрських компаній. Дві компанії пов’язані з фірмою "Нова інвестиційна компанія "Альянс", а єдиним засновником "Альянсу" є одеський мільйонер, забудовник та банкір та власник журналу "Фокус" Борис Кауфман. Крім того Кауфман контролює чи не всі українські аеропорти.

Серед засновників "Тедіс Україна" досі значиться і компанія росіянина Ігора Кесаєва – MEGAPOLIS HOLDINGS (OVERSEAS) LIMITED, який власником єдиного в Росії виробника зброї – заводу імені В. О. Дегтярева. За інформацією російського журналіста Висоцького Ігор Кесаєв через свій Благодійний фонд "Моноліт" фінансує ФСБ.

У 2016 році ініціатори очищення української економіки від російського монополіста були впевнені у своїй перемозі. Однак, ні протести, ні блокування, перевірки і скарги не змогли забрати "російського кровососа" і агресора нашу державу. Втім, навіть намагання виправити ситуацію у юридичній площині не дали жодного результату, адже закон про Ліцензування видів господарської діяльності, який приймали Народні депутати у березні 2016 року передбачав, що при наявності в компанії серед бенефіціарів, громадян країни-агресора – то її ліцензію анулюють, а компанія припинить роботу. Але завдяки правкам Романа Насірова, тютюн, алкоголь, банки та телекомунікації не підпадають під цей Закон і відповідно російський тютюновий бізнес й надалі почувається у безпеці.

Без радикальних дій змінити ситуацію у країні просто неможливо. Акцію, яку розпочали у 2016 році і покинули через замилювання з перейменуванням "Мегаполісу" доведеться завершити.

Адже, в нинішній ситуації ми самі ж фінансуємо війну проти себе!

Источник: censor.net


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
How much is the fish? Как «рыбный король» Виталий Орлов зарабатывает миллиарды на манипуляциях с офшорами / 16.11.2018
How much is the fish? Как «рыбный король» Виталий Орлов зарабатывает миллиарды на манипуляциях с офшорами
Проблемы у владельца ГК «Норебо» Виталия Орлова нарастают как снежный ком. Тольк… Подробнее
Без страха и стеснения: вице-мэр Москвы Бирюков отдает многомиллионные контракты родным / 16.11.2018
Без страха и стеснения: вице-мэр Москвы Бирюков отдает многомиллионные контракты родным
Жена и дочь заместителя Собянина получают заказы от столицы напрямую, без каких-… Подробнее
«Пусть говорят» с… Вячеславом Цеповязом / 15.11.2018
«Пусть говорят» с… Вячеславом Цеповязом
Скандал с поедающим в колонии деликатесы членом банды «цапков» все больше напоми… Подробнее
Адвокат-мошенник Ильдар Фуадович Узбеков раздел до нитки своего зятя Александра Щукина / 15.11.2018
Адвокат-мошенник Ильдар Фуадович Узбеков раздел до нитки своего зятя Александра Щукина
Угольный магнат и бывший участник списка Forbes Александр Щукин заканчивает знак… Подробнее
Олигарх Олег Мкртчан обманул индийских инвесторов? / 15.11.2018
Олигарх Олег Мкртчан обманул индийских инвесторов?
Дело олигарха Олега Мкртчана, арест которого продлен до 5 января 2019 года, обра… Подробнее
Мишустин Михаил Владимирович: засекреченные факты биографии одиозного чиновника / 15.11.2018
Мишустин Михаил Владимирович: засекреченные факты биографии одиозного чиновника
Михаил Владимирович Мишустин - руководитель Федеральной налоговой службы, структ… Подробнее
Золотая лихорадка Сергея Янчукова в России / 14.11.2018
Золотая лихорадка Сергея Янчукова в России
Как зять экс-мэра Киева уходит от налогов, воюет с детсадами и памятниками и отж… Подробнее
Ямальские силовики заминают уголовное дело о взяточничестве топ-менеджера «Газпромнефти» Павла Крюкова / 13.11.2018
Ямальские силовики заминают уголовное дело о взяточничестве топ-менеджера «Газпромнефти» Павла Крюкова
Источники сообщают, что отдельные сотрудники правоохранительных органов «простим… Подробнее
Александр Мишарин: «Сашка-фотограф» на службе у «стрелочника» Александра Мамута «уголовника по наследству» / 12.11.2018
Александр Мишарин: «Сашка-фотограф» на службе у «стрелочника» Александра Мамута «уголовника по наследству»
Александр Сергеевич Мишарин, бывший губернатором Свердловской области, обладает … Подробнее
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Где больше всего бандитов и коррупционеров?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте